Ubezpieczenie komunikacyjne, pożyczki bez BIK

Finanse

Wpisy

Pożyczki i kredyty

serwis niszczarek http://multiplast.wroc.pl/oferta/lustra-sklepowe Naklejki do legitymacji studenckiej els allegro gumtree olx transkrypcje wywiadów IDI Nasze potrzeby konsumpcyjne są nieskończone. Nie zawsze mamy wystarczająco dużo oszczędności, aby je wszystkie zaspokoić. Wówczas musimy albo je ograniczać, albo zapożyczyć się na określoną sumę pieniędzy i z nich sfinansować zakup lub wyjazd. Jeśli Twoje potrzeby są krótkoterminowe lub małe, to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie długoterminowego kredytu lub pożyczki gotówkowej. Wprawdzie wszystkie pożyczki są pewnym rodzajem zadłużenia, ale jeśli zostaną rozłożone na długi czas, to ich spłata nie będzie zbyt obciążająca dla domowego budżetu. Często jesteśmy wręcz zmuszeni brać kredyt, czy pożyczkę. Niekiedy musimy sięgać nawet po kredyt pozabankowy. Często bierzemy kredyty hipoteczne, kredyty na auto i inne cele konsumenckie.

Wpisy z Luty, 2015

Suma ubezpieczenia w ubezpieczeniu podstawowym

Suma ubezpieczenia, gdy ubezpieczenie obejmuje również śmierć, jest przeważnie taka sama jak w ubezpieczeniu podstawowym (względnie niższa przy ubezpieczeniu na bardzo wysoką sumą ubezpieczenia), natomiast w sytuacji gdy ubezpieczenie obejmuje jedynie inwalidztwo (uszczerbek na zdrowiu) suma ta może być wyższa od sumy ubezpieczenia podstawowego. Ma to miejsce zwłaszcza w ubezpieczeniach grupowych (w ubezpieczeniu typu P prowadzonym przez PZU Życie – czterokrotnie, a w ubezpieczeniu prowadzonym przez Garda Life – nawet dziesięciokrotnie). Zasadą jest, że jeden procent uszczerbku na zdrowiu powoduje wypłatę świadczenia w wysokości jednego procentu sumy ubezpieczenia. Informacje, że zakład wypłaca np. 4% sumy ubezpieczenia podstawowego za 1 % utraty zdrowia należy rozumieć, że suma ubezpieczenia z tytułu wypadku jest czterokrotnie wyższa od sumy ubezpieczenia podstawowego. W ubezpieczeniu tym następuje redukcja sumy ubezpieczenia, co oznacza, że jeżeli miała miejsce 100-procentowa utrata zdrowia, ubezpieczenie przestaje działać, gdyż nie ma sensu je kontynuować, skoro ryzyko się zrealizowało. W ubezpieczeniu tym jeszcze większą rolę odgrywa zarówno zawód ubezpieczonego, jak i sposób spędzania wolnego czasu, wpływające na częstotliwość wypadków (w tym także nieśmiertelnych). Przy włączeniu ryzyka dodatkowego śmierci lub kalectwa z powodu wypadku, do oceny ryzyka i prawidłowego skalkulowania składki wskazane jest posiadanie tablic wypadkowości, pokazujących prawdopodobieństwo wypadków w ciągu roku na 1 000 osób, z podziałem według wieku, płci, zawodu, uszczerbków na zdrowiu, z uwzględnieniem wypadków powodujących śmierć. Może się bowiem zdarzyć, że wypadki dotyczące niektórych zawodów powodują tylko nieznaczne skutki. Wskazane jest również posiadanie tablic wypadkowości związanych z uprawianiem niebezpiecznych sportów. Przy włączeniu ryzyk dodatkowych śmierci lub kalectwa z powodu wypadku jest wskazane posiadanie tablic niezdolności do pracy, pokazujących jakie jest prawdopodobieństwo zaistnienia trwałej i całkowitej niezdolności do pracy w ciągu roku z powodu choroby lub wypadku na 1 000 osób, z podziałem według wieku, płci, zawodu oraz z podziałem na charakter niezdolności (niezdolność do własnej pracy, niezdolność do własnej lub podobnej pracy, oraz niezdolność do jakiejkolwiek pracy), jak również jaki jest przebieg wymieralności wśród inwalidów.

Zakupy na raty to też forma kredytu

Zakupy na raty to też forma kredytu Jakiś tajemniczy powód każe ludziom myśleć, że kupowanie na raty w sklepach nie jest kredytem. To wielki błąd! To jak najbardziej kredyt, tylko podany pod nieco inna postacią. Czy wyobrażacie sobie że właściciel sklepu zgodzi się sprzedać jakiś towar na raty, bez otrzymania pieniędzy wysokości 100% wartości oferowanego towaru? Oczywiście że nie. Tak naprawdę systemy ratalne oferowane w sklepach polegają na tym, że sklep podpisuje z jednym lub z kilkoma bankami umowę. Kiedy klient będzie chciał coś kupić na raty, sprzedawca sklepu kontaktuje się z pracownikiem banku współpracującym z tym sklepem i pyta, czy bank udzieli temu klientowi kredytu. Jeśli tak, zakup na raty jest możliwy. W rzeczywistości pieniądze z banku trafiają bezpośrednio na konto sklepu, a klient spłaca kredyt (wartość towaru plus odsetki) na rachunek banku. W ten sposób wszystkie strony są zadowolone Czy każdy może otrzymać kredyt w sklepie, czyli możliwość kupowania na raty? Jasne że nie! Podobnie jak w przypadku innych kredytów, tak i przy zakupach na raty obowiązuje podobna zasada ich udzielania, obejmująca dokładne sprawdzanie zdolności kredytowej klienta i jego wcześniejszej historii kredytowej. Wszystko po to, aby nie dopuścić do udzielenia kredytu osobie, nie mającej możliwości spłacania takich rat. A jakie korzyści czerpie sklep z brania udziału w bankowych systemach ratalnych? Korzyści jest wiele, a jedna z nich to podniesienie atrakcyjności zakupów. Jest wielu klientów którzy chcą kupić towar sprzedawany w jakimś sklepie, ale nie stać ich na to, by zakupić go na gotówkę. Zakupy na raty okazują się być jedynym rozsądnym wyjściem, umożliwiającym zrealizowanie transakcji. Czy wszystkie sklepy sprzedają towar na raty? Oczywiście nie. W większości przypadków na raty można kupować w sklepach oferujących meble i sprzęt agd i rtv. Raty są dostępne również w sklepach internetowych, specjalizujących się w sprzedaży nieco droższych artykułów, na przykład biżuterii. Branie kredytów na zakupy na raty jest bardzo proste i nie sprawiające trudności. Polega tylko na podaniu swoich danych osobowych i potwierdzeniu ich ważnym dokumentem tożsamości. Dla kredytów na zakupy nie przekraczających 5000 złotych stosuje się uproszczoną procedurę, w której nie ma obowiązku przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. To z kolei pozwala na zakup tego samego dnia, kiedy obejrzeliśmy wybrany produkt. Jest to bardzo dużą zaletą sklepów, z której chętnie korzystają klienci.

Kredytowe wskazówki

Kredytowe wskazówki Zbliża się dzień, w którym zamierzasz starać się o kredyt? Jeżeli tak, to pozwól że udzielimy ci kilku cennych wskazówek, które pomogą ci lepiej i sprawniej przejść cały proces kredytowy. Na początku musisz się dowiedzieć, że wszystkie czynności związane z procedurą kredytową mogą trwać nawet 3 miesiące! Nie spodziewałeś się tak długiego czasu? Nie ty jeden. Najwięcej czasu zajmuje bankom analiza wniosków kredytowych. Szczególnie tak jest wtedy, kiedy bank wprowadził w życie jakąś promocję i reklamuje się w mediach. W tym czasie odnotowywany jest bowiem największy ruch we wszystkich kredytach. Czas może się wydłużyć również wtedy, kiedy w naszym wniosku i pozostałej dokumentacji brakuje jakichś ważnych dokumentów. Na przykład pozwoleń na budowę lub projekt dołączony do dokumentacji zawiera jakieś braki. Wówczas każde kolejne doniesienie brakujących dokumentów oznacza dodatkową stratę czasu, z którą niestety musimy się liczyć. Samodzielnie czy z pomocą doradcy? Nie wiesz czy lepiej zdecydować się na samodzielne wybranie banku, czy skorzystanie z pomocy doradcy? Jeśli tak jest to pamiętaj o tym, że nie zawsze oferta u doradcy będzie najlepszą na rynku. Może się okazać że nie wszystkie banki współpracują z określonym pośrednikiem, przez co zamykasz sobie drogę do znalezienia jeszcze korzystniejszych ofert. Z drugiej jednak strony, z uwagi na dużą liczbę generowanych wniosków kredytowych, pośrednicy mogą uzyskać dla ciebie znacznie korzystniejsze warunki umowy kredytowej, niż udałoby się to tobie podczas załatwiania wszystkiego samodzielnie. Nasza rada jest prosta. Zalecamy działanie na dwa fronty, czyli samodzielne sprawdzanie ofert, połączone ze skorzystaniem z pomocy doradcy kredytowego. Następnie trzeba porównać obie oferty i wybrać tę korzystniejszą dla siebie. Na korzyść doradcy przemawia jednak to, że on w naszym imieniu zajmuje się dopełnianiem wszystkich formalności, czyli kompletowaniem i dostarczaniem dokumentacji. Jeśli więc cenisz sobie własny czas i wygodę, to doradca kredytowy jest dla ciebie. Masz jeszcze jakieś pytania dotyczące kredytów i ich załatwiania? Jeżeli tak, to czekamy na twoje pytania wysyłane drogą mailową. Być może już niebawem przekonasz się że rynek kredytów w Polsce wcale nie jest tak trudny, jak ci się mógł wydawać. Mamy wieloletnie doświadczenie w kredytach, dlatego bardzo chętnie podpowiemy ci najlepsze rozwiązania, z których możesz skorzystać.

Kredytujemy kupno mieszkania

Kredytujemy kupno mieszkania Być może znalazłeś na rynku nieruchomości mieszkanie, które bardzo ci się podoba. Równie korzystna jest jego cena, niestety i tak nie stać cię na zakup mieszkania za gotówkę. W takim momencie gorączkowo poszukuje się rozwiązań, które będą w tej sytuacji najlepsze. Jak zwykle w takich przypadkach, niezawodne okazują się kredyty bankowe, a dokładnie kredyty hipoteczne. Zamierzamy wam wyjaśnić, w jaki sposób taki kredyt może poprawić waszą zdolność do nabycia mieszkania. Przykładowo, jeśli wysokość kredytu to 150 000 złotych, a koszt zakupu to 180 000 zł, oznacza to że posiadacie brakujące 30 000 zł. Ale to nie wszystkie koszta, które niestety będziecie musieć pokryć. Należy do nich doliczyć koszty notariusza, a także koszty związane z opłatami sądowymi i wpisania do ksiąg wieczystych. Dodatkowo należy pamiętać o wysokim koszcie, który będziecie musieli przeznaczyć na urządzenie lub wyremontowanie mieszkania, jeśli jest ono w stanie nie nadającym się do zamieszkania. Te wszystkie wydatki będziecie mogli pokryć dzięki kredytowi hipotecznemu. Biorąc go w nieco większej wysokości, możecie z pozostałych pieniędzy dofinansować urządzenie lub remont mieszkania, tak aby zastosować materiały lepszej jakości, lub wykonać rozwiązania, które początkowo były dla was za drogie. Pojawia się tu problem, jak znaleźć i rozpoznać dobry kredyt hipoteczny. Jeśli na przykład nie macie dużego doświadczenia w zakresie kredytów różnego rodzaju, być może warto zasięgnąć porady specjalisty w tym zakresie, czyli doradcy kredytowego. Takie osoby cały dzień spędzają w ofertach różnych banków, analizując i porównując je, dzięki czemu mogą wskazać najlepszą propozycję, która będzie dopasowana do potrzeb klienta. W wielu przypadkach doradcy kredytowi mogą zaoferować nieco lepsze warunki, niż te które otrzymałby klient indywidualny po wejściu do banku i samodzielnym orientowaniu się w zakresie kredytów i warunków. Dlaczego takie warunki dobre może zaoferować pośrednik? Ponieważ przysługują mu liczne zniżki i inne dodatki, które przekładają się na obniżenie marży lub prowizji banku. Nie brakuje niestety również pośredników, którzy nie do końca rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków, proponując klientom niekoniecznie banki najlepsze dla nich, ale takie, z których otrzymują największą prowizję za sprzedaż określonego produktu. Wówczas na pracę takiego doradcy warto złożyć skargę u przełożonego, lub bezpośrednio poinformować o tym centralę sieci, jeśli to sieć doradcza.