Ubezpieczenie komunikacyjne, pożyczki bez BIK

Finanse

Wpisy

Pożyczki i kredyty

Nasze potrzeby konsumpcyjne są nieskończone. Nie zawsze mamy wystarczająco dużo oszczędności, aby je wszystkie zaspokoić. Wówczas musimy albo je ograniczać, albo zapożyczyć się na określoną sumę pieniędzy i z nich sfinansować zakup lub wyjazd. Jeśli Twoje potrzeby są krótkoterminowe lub małe, to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie długoterminowego kredytu lub pożyczki gotówkowej. Wprawdzie wszystkie pożyczki są pewnym rodzajem zadłużenia, ale jeśli zostaną rozłożone na długi czas, to ich spłata nie będzie zbyt obciążająca dla domowego budżetu. Często jesteśmy wręcz zmuszeni brać kredyt, czy pożyczkę. Niekiedy musimy sięgać nawet po kredyt pozabankowy. Często bierzemy kredyty hipoteczne, kredyty na auto i inne cele konsumenckie.

Kredyty bez BIK

Kredyty bez BIK Oferty kredytów bez sprawdzania w BIK kuszą nas na każdym kroku. Szczególnie korzystne są one dla tych osób, które wcześniej miały problemy z terminowym spłacaniem rat i teraz nie mogą liczyć na to, że jakikolwiek bank udzieli im kredytu. Muszą zamiast tego poszukiwać innych rozwiązań, takich jak prywatne firmy zajmujące się udzielaniem kredytów i pożyczek bez sprawdzania w BIK. Co to oznacza? No mniej więcej tyle, że nawet osoba będąca dłużnikiem otrzyma pożyczkę. Ale uwaga. Nie będzie to pożyczka na takich samych warunkach jak udzielona w banku. Pomimo że oprocentowanie w skali roku może być identyczne jak oprocentowanie kredytów bankowych. To jednak pozostałe koszta staną się znacznie zawyżone. Chodzi między innymi o koszt prowizji, ubezpieczenia, oraz wszystkie koszty wiążące się obsługą kredytu w terminie późniejszym, czyli wysyłanie upomnień i wezwań. W rzeczywistości to te dodatkowe opłaty stanowią dla takich firm główne źródło zarobku, pozwalające uzyskiwać wysokie dochodu i rekompensować sobie podwyższone ryzyko udzielania kredytów ludziom, którzy nie posiadają wystarczającej zdolności.

Kredyt studencki

Kredyt studencki Czas studiów nie zawsze bywa radosny i lekki, tak jak to się może niektórym wydawać. Nie jest tak szczególnie wtedy, kiedy to student we własnym zakresie musi sobie sfinansować własną naukę. Wówczas jedynym dostępnym sposobem jest podjęcie pracy, lub kredyt studencki. Studiując dziennie, nie zawsze ma się możliwość pracowania poza weekendami. To z kolei pozwoli zarobić tylko niewielką sumę pieniędzy, wystarczającą na pokrycie części kosztów. Dla takich osób z pomocą przychodzą kredyty studencki oprocentowane w bardzo atrakcyjny sposób. Kredyty studenckie przyznaje tylko jeden bank w kraju, a warunki są naprawdę bardzo dobre. Oprocentowanie tylko 1% w skali roku to rzeczywiście niewiele. Spłata kredytu następuje dopiero na 3 lata po zakończeniu studiów. W tym czasie absolwent powinien już odnaleźć dla siebie dobrze płatną pracę i na tyle się usamodzielnić, że jest w stanie we własnym zakresie regulować swoje zobowiązania finansowe.

Kredyt na dom

Kredyt na dom Kredyty zaciągane na finansowanie budowy lub kupna domu czy mieszkania nazywają się kredytami hipotecznymi. To jedne z najtańszych, a zarazem najdłużej spłacanych kredytów dostępnych na rynku. Maksymalny czas spłaty pożyczonych pieniędzy wynosi 30 lat, choć niektóre banki pozwalają wydłużyć ten okres do 35 lat! Aby móc otrzymać kredyt hipoteczny należy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Zdolność kredytowa to nasze zarobki i wydatki. Wydatki muszą być mniejsze od zarobków, tak aby za pozostałe pieniądze można było spłacać raty kredytu. Pamiętając o tym, że kredyty hipoteczne są brane na dziesiątki lat, należałoby bardzo dobrze przemyśleć to, czy rzeczywiście będzie nas stać na taki wydatek. Jeśli posiadamy dobrze płatną pracę, a wysokość miesięcznej raty nie przekracza 30% wynagrodzenia, nie powinniśmy mieć obaw. Zupełnie inaczej jest, jeśli nasze zarobki nie są wysokie a rata kredytu będzie stanowiła 50% lub więcej ich wysokości. W takich sytuacjach bank może podjąć negatywną decyzję kredytową, wycofując się z udzielenia kredytu takiej osobie. Wszystko po to, aby uniknąć sytuacji w której kredyt nie będzie mógł byś spłacany.

Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy Mały kredyt gotówkowy pozwala pożyczyć dowolną kwotę, najczęściej do maksymalnej wysokości 10 000 złotych. Termin spłaty wynosi zazwyczaj od 1 do 120 miesięcy. Jednak jeśli chcesz, możesz przedłużyć ten okres o kolejne miesiące. Trzeba się wówczas liczyć z dodatkowymi kosztami przygotowania aneksu do umowy. Jest to jednak bardzo dobre rozwiązanie, jeśli z jakich powodów nie możesz na czas spłacić zobowiązania lub raty okazały się zbyt duże jak na twoje możliwości. Spłacanie kredytu w większości banków odbywa się dokładnie w taki sam sposób, czyli poprzez spłatę za pomocą systemu bankowego. To bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż sprawia że nie musisz za każdym razem wpłacać gotówki osobiście w bankach. Kredyty zawsze są jakimś zobowiązaniem, dlatego pamiętaj żeby spłacać je w uzgodnionym z góry terminie. Jeśli spóźnisz się o dłuższy czas ze spłatą rat, konsekwencje są oczywiste i będą się wiązały z zerwaniem umowy i koniecznością natychmiastowej spłaty kredytu. Jak można się domyślić nie jest to możliwe, dlatego też staraj się zawsze na czas robić spłatę rat, a jeśli nie jest to możliwe, sprawdź czy masz możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. W wielu bankach to działa, dlatego tym bardziej polecamy wszystkim dokładne analizowanie warunków umowy, w której wszystkie takie uzgodnienia powinny być ujęte i dokładnie opisane, wraz ze sposobem skorzystania z nich. Zdecydowanie się na takie rozwiązanie ma same plusy i jak najbardziej należy brać je pod uwagę, jeśli zależy nam by szybko pozbyć się kredytu i zacząć normalne życie bez jakichkolwiek innych zobowiązań kredytowych względem banków.