Ubezpieczenie komunikacyjne, pożyczki bez BIK

Finanse

Wpisy

Pożyczki i kredyty

Nasze potrzeby konsumpcyjne są nieskończone. Nie zawsze mamy wystarczająco dużo oszczędności, aby je wszystkie zaspokoić. Wówczas musimy albo je ograniczać, albo zapożyczyć się na określoną sumę pieniędzy i z nich sfinansować zakup lub wyjazd. Jeśli Twoje potrzeby są krótkoterminowe lub małe, to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie długoterminowego kredytu lub pożyczki gotówkowej. Wprawdzie wszystkie pożyczki są pewnym rodzajem zadłużenia, ale jeśli zostaną rozłożone na długi czas, to ich spłata nie będzie zbyt obciążająca dla domowego budżetu. Często jesteśmy wręcz zmuszeni brać kredyt, czy pożyczkę. Niekiedy musimy sięgać nawet po kredyt pozabankowy. Często bierzemy kredyty hipoteczne, kredyty na auto i inne cele konsumenckie.

Kredytujemy kupno mieszkania

Kredytujemy kupno mieszkania Być może znalazłeś na rynku nieruchomości mieszkanie, które bardzo ci się podoba. Równie korzystna jest jego cena, niestety i tak nie stać cię na zakup mieszkania za gotówkę. W takim momencie gorączkowo poszukuje się rozwiązań, które będą w tej sytuacji najlepsze. Jak zwykle w takich przypadkach, niezawodne okazują się kredyty bankowe, a dokładnie kredyty hipoteczne. Zamierzamy wam wyjaśnić, w jaki sposób taki kredyt może poprawić waszą zdolność do nabycia mieszkania. Przykładowo, jeśli wysokość kredytu to 150 000 złotych, a koszt zakupu to 180 000 zł, oznacza to że posiadacie brakujące 30 000 zł. Ale to nie wszystkie koszta, które niestety będziecie musieć pokryć. Należy do nich doliczyć koszty notariusza, a także koszty związane z opłatami sądowymi i wpisania do ksiąg wieczystych. Dodatkowo należy pamiętać o wysokim koszcie, który będziecie musieli przeznaczyć na urządzenie lub wyremontowanie mieszkania, jeśli jest ono w stanie nie nadającym się do zamieszkania. Te wszystkie wydatki będziecie mogli pokryć dzięki kredytowi hipotecznemu. Biorąc go w nieco większej wysokości, możecie z pozostałych pieniędzy dofinansować urządzenie lub remont mieszkania, tak aby zastosować materiały lepszej jakości, lub wykonać rozwiązania, które początkowo były dla was za drogie. Pojawia się tu problem, jak znaleźć i rozpoznać dobry kredyt hipoteczny. Jeśli na przykład nie macie dużego doświadczenia w zakresie kredytów różnego rodzaju, być może warto zasięgnąć porady specjalisty w tym zakresie, czyli doradcy kredytowego. Takie osoby cały dzień spędzają w ofertach różnych banków, analizując i porównując je, dzięki czemu mogą wskazać najlepszą propozycję, która będzie dopasowana do potrzeb klienta. W wielu przypadkach doradcy kredytowi mogą zaoferować nieco lepsze warunki, niż te które otrzymałby klient indywidualny po wejściu do banku i samodzielnym orientowaniu się w zakresie kredytów i warunków. Dlaczego takie warunki dobre może zaoferować pośrednik? Ponieważ przysługują mu liczne zniżki i inne dodatki, które przekładają się na obniżenie marży lub prowizji banku. Nie brakuje niestety również pośredników, którzy nie do końca rzetelnie wywiązują się ze swoich obowiązków, proponując klientom niekoniecznie banki najlepsze dla nich, ale takie, z których otrzymują największą prowizję za sprzedaż określonego produktu. Wówczas na pracę takiego doradcy warto złożyć skargę u przełożonego, lub bezpośrednio poinformować o tym centralę sieci, jeśli to sieć doradcza.

Kredyt na dom

Kredyt na dom Kredyty zaciągane na finansowanie budowy lub kupna domu czy mieszkania nazywają się kredytami hipotecznymi. To jedne z najtańszych, a zarazem najdłużej spłacanych kredytów dostępnych na rynku. Maksymalny czas spłaty pożyczonych pieniędzy wynosi 30 lat, choć niektóre banki pozwalają wydłużyć ten okres do 35 lat! Aby móc otrzymać kredyt hipoteczny należy posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Zdolność kredytowa to nasze zarobki i wydatki. Wydatki muszą być mniejsze od zarobków, tak aby za pozostałe pieniądze można było spłacać raty kredytu. Pamiętając o tym, że kredyty hipoteczne są brane na dziesiątki lat, należałoby bardzo dobrze przemyśleć to, czy rzeczywiście będzie nas stać na taki wydatek. Jeśli posiadamy dobrze płatną pracę, a wysokość miesięcznej raty nie przekracza 30% wynagrodzenia, nie powinniśmy mieć obaw. Zupełnie inaczej jest, jeśli nasze zarobki nie są wysokie a rata kredytu będzie stanowiła 50% lub więcej ich wysokości. W takich sytuacjach bank może podjąć negatywną decyzję kredytową, wycofując się z udzielenia kredytu takiej osobie. Wszystko po to, aby uniknąć sytuacji w której kredyt nie będzie mógł byś spłacany.