Ubezpieczenie komunikacyjne, pożyczki bez BIK

Finanse

Wpisy

Pożyczki i kredyty

MCI Capital Nasze potrzeby konsumpcyjne są nieskończone. Nie zawsze mamy wystarczająco dużo oszczędności, aby je wszystkie zaspokoić. Wówczas musimy albo je ograniczać, albo zapożyczyć się na określoną sumę pieniędzy i z nich sfinansować zakup lub wyjazd. Jeśli Twoje potrzeby są krótkoterminowe lub małe, to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie długoterminowego kredytu lub pożyczki gotówkowej. Wprawdzie wszystkie pożyczki są pewnym rodzajem zadłużenia, ale jeśli zostaną rozłożone na długi czas, to ich spłata nie będzie zbyt obciążająca dla domowego budżetu. Często jesteśmy wręcz zmuszeni brać kredyt, czy pożyczkę. Niekiedy musimy sięgać nawet po kredyt pozabankowy. Często bierzemy kredyty hipoteczne, kredyty na auto i inne cele konsumenckie.

Negocjacje kredytu

Negocjacje kredytu Jeśli na własną rękę chcemy negocjować z bankami warunki nowej umowy, musimy to robić na piśmie, a także dokładnie dokumentować swoją aktualną sytuację. Należy również zaproponować takie rozwiązanie, które będzie do zaakceptowania przez bank. Przykładowo, jeśli nasze aktualne raty wynosiły do tej pory 1000 złotych i wnioskujemy o ich zmniejszenie, to nie możemy liczyć na to że bank zgodzi się na raty 200 złotych. Jeśli to dobrze przeliczyć, mogłoby się okazać że braknie nam życia na ich spłatę. Jeśli jednak zaproponujemy mniejsze raty wysokości 600 złotych połączone z jednorazową wpłatą wysokości 5000 złotych, to praktycznie każdy bank powinien przychylić się do naszego wniosku i pójść nam na rękę. Co jeśli jednak bank odmawia współpracy i nie godzi się na żadne ustępstwa? Pomimo że takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko, to jednak nie można ich wykluczyć. W takich sytuacjach nie pozostaje nam nić innego jak w dalszym ciągu wpłacać pieniądze za kredyt w wysokości na jaką nas stać. Nawet jeśli bank nie akceptuje mniejszych rat, to nasze pieniądze nawet w mniejszej wysokości niż przewidziano będą pomniejszać zobowiązanie kredytowe. W przypadku ewentualnego procesu sądowego nikt nam również nie zarzuci złej woli, że nie chcieliśmy regulować swoich zobowiązań. Okaże się wtedy że oczywiście je regulowaliśmy w takim zakresie, na jaki było nas stać. O tym powinien pamiętać każdy, kto chciałby się w przyszłości w miarę szybko i wydajnie wydostać z problemu długów i zaległości kredytowych w stosunku do banku.

Pętla kredytowa

Pętla kredytowa Media ogólnopolskie wiele uwagi poświęcają ostatnimi czasy zjawisku tak zwanej pętli kredytowej. Mimo że określenie to jest bardzo często słyszane, nie każdy tak do końca wie co może ono oznaczać. Otóż pętla kredytowa to nic innego jak wpadniecie w poważne problemy finansowe, wywołane nadmiernym zadłużaniem się w kredyty bankowe i pożyczki pozabankowe. Najczęściej początek pętli kredytowej ma miejsce w pierwszym kredycie. Wtedy najczęściej nic jeszcze nie zwiastowało tego, w jak smutny sposób to się skończy. Bardzo duża liczba klientów decyduje się na zaciągnięcie wysokiej pożyczki, w nadziei że z jej spłatą nie będzie miało żadnych problemów. Niestety często jest zupełnie inaczej. Utrata pracy, redukcja zatrudnienia czy zmniejszone dochody rodziny. Każda z tych rzeczy, a także wiele innych może odpowiadać za to, że przestaniemy na czas spłacać raty kredytu. W obawie przed konsekwencjami grożącymi za to, ludzie tacy sięgają po najgorsze z możliwych rozwiązań, a mianowicie zapożyczają się w zupełnie innych firmach, które chętnie udzielają pożyczki pieniężna na wysoki procent. Przez kilka miesięcy wszystko jest w porządku. Kredyt bankowy spłacany jest terminowo. Pojawia się jednak problem ze spłatą pożyczki pozabankowej. Musimy po raz kolejny spłacić jej raty, dlatego sięgamy po kolejny kredyt, w jeszcze innej firmie. Mamy już do spłaty dwa kredyty, a w kolejce jest już trzeci. Okazuje się wobec tego, że z każdym kolejnym kredytem wpadamy w jeszcze większe długi, z których samodzielnie jest trudno wyjść. Czy jest jakaś pomoc dla osób, które wpadły w pętle kredytową? Jak najbardziej jest, ale trzeba po nią udać się do specjalisty, czyli doradcy finansowego. Kiedy mamy wiele kredytów do spłaty, to jeśli nasza sytuacja nadal na to pozwala, można się starać o kredyt konsolidacyjny, z którego spłacimy wszystkie zobowiązania, a następnie będziemy płacili jedną ratę do jednego banku. To również ma wielkie znaczenie dla naszego zdrowia i komfortu psychicznego. Pamiętanie w ciągu jednego miesiąca o tym, że w różnych dniach należy spłacać rożne kredyty było dla wielu osób bardzo wyczerpujące i prowadziło do napięć nerwowych, objawiających się destrukcyjnym zachowaniem. Kredyty konsolidacyjne pozwalają wyjść z pętli kredytowej i zacząć żyć na nowo. Jeśli jednak nie mamy szansy na taki kredyt, doradca bankowy może zaproponować inne rozwiązania, na przykład podpisanie ugody z bankiem lub jedną z firm pożyczkowych.