Ubezpieczenie komunikacyjne, pożyczki bez BIK

Finanse

Wpisy

Pożyczki i kredyty

sklep wear house Poznań stylowy ołowek drewniany trójkątny z grawerem Nasze potrzeby konsumpcyjne są nieskończone. Nie zawsze mamy wystarczająco dużo oszczędności, aby je wszystkie zaspokoić. Wówczas musimy albo je ograniczać, albo zapożyczyć się na określoną sumę pieniędzy i z nich sfinansować zakup lub wyjazd. Jeśli Twoje potrzeby są krótkoterminowe lub małe, to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie długoterminowego kredytu lub pożyczki gotówkowej. Wprawdzie wszystkie pożyczki są pewnym rodzajem zadłużenia, ale jeśli zostaną rozłożone na długi czas, to ich spłata nie będzie zbyt obciążająca dla domowego budżetu. Często jesteśmy wręcz zmuszeni brać kredyt, czy pożyczkę. Niekiedy musimy sięgać nawet po kredyt pozabankowy. Często bierzemy kredyty hipoteczne, kredyty na auto i inne cele konsumenckie.

Zakupy na raty to też forma kredytu

Zakupy na raty to też forma kredytu Jakiś tajemniczy powód każe ludziom myśleć, że kupowanie na raty w sklepach nie jest kredytem. To wielki błąd! To jak najbardziej kredyt, tylko podany pod nieco inna postacią. Czy wyobrażacie sobie że właściciel sklepu zgodzi się sprzedać jakiś towar na raty, bez otrzymania pieniędzy wysokości 100% wartości oferowanego towaru? Oczywiście że nie. Tak naprawdę systemy ratalne oferowane w sklepach polegają na tym, że sklep podpisuje z jednym lub z kilkoma bankami umowę. Kiedy klient będzie chciał coś kupić na raty, sprzedawca sklepu kontaktuje się z pracownikiem banku współpracującym z tym sklepem i pyta, czy bank udzieli temu klientowi kredytu. Jeśli tak, zakup na raty jest możliwy. W rzeczywistości pieniądze z banku trafiają bezpośrednio na konto sklepu, a klient spłaca kredyt (wartość towaru plus odsetki) na rachunek banku. W ten sposób wszystkie strony są zadowolone Czy każdy może otrzymać kredyt w sklepie, czyli możliwość kupowania na raty? Jasne że nie! Podobnie jak w przypadku innych kredytów, tak i przy zakupach na raty obowiązuje podobna zasada ich udzielania, obejmująca dokładne sprawdzanie zdolności kredytowej klienta i jego wcześniejszej historii kredytowej. Wszystko po to, aby nie dopuścić do udzielenia kredytu osobie, nie mającej możliwości spłacania takich rat. A jakie korzyści czerpie sklep z brania udziału w bankowych systemach ratalnych? Korzyści jest wiele, a jedna z nich to podniesienie atrakcyjności zakupów. Jest wielu klientów którzy chcą kupić towar sprzedawany w jakimś sklepie, ale nie stać ich na to, by zakupić go na gotówkę. Zakupy na raty okazują się być jedynym rozsądnym wyjściem, umożliwiającym zrealizowanie transakcji. Czy wszystkie sklepy sprzedają towar na raty? Oczywiście nie. W większości przypadków na raty można kupować w sklepach oferujących meble i sprzęt agd i rtv. Raty są dostępne również w sklepach internetowych, specjalizujących się w sprzedaży nieco droższych artykułów, na przykład biżuterii. Branie kredytów na zakupy na raty jest bardzo proste i nie sprawiające trudności. Polega tylko na podaniu swoich danych osobowych i potwierdzeniu ich ważnym dokumentem tożsamości. Dla kredytów na zakupy nie przekraczających 5000 złotych stosuje się uproszczoną procedurę, w której nie ma obowiązku przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. To z kolei pozwala na zakup tego samego dnia, kiedy obejrzeliśmy wybrany produkt. Jest to bardzo dużą zaletą sklepów, z której chętnie korzystają klienci.

Raty kredytów

Raty kredytów Jak są wypłacane raty kredytów, tak zwane transze? Jeśli kupujemy mieszkanie od dewelopera, to cała wypłata kredytu może nastąpić jednorazowo lub w określonych w umowie transzach bezpośrednio na rachunek bankowy inwestora. Jeśli jednak budujemy dom nakładem środków własnych, to pieniądze będą trafiały na nasz rachunek, ale nie wcześniej niż po dokładnym sprawdzeniu stopnia zaawansowania inwestycji. Ma to na celu zapobieganiu sytuacji, kiedy wypłacane pieniądze będą wykorzystywane na inny cel niż związany z budową domu. Jest to standardową praktyką wszystkich banków na całym świecie i nie istnieje żadne rozwiązanie, aby to zmienić, dlatego należy odpowiednio zaplanować cały harmonogram prac budowlanych. Kredyty hipoteczne mogą się różnić kosztami, w zależności od tego, jaki bank wybierzemy. Niektóre większe banki biorą obecnie udział w programie rządowym mieszkanie dla młodych, które polega na dofinansowaniu zakupu mieszkań nowych, przez osoby do 35 roku życia. Jeśli zdecydujemy się wziąć udział w tym programie, możemy liczyć na dopłatę wysokości nawet 25 tysięcy złotych. To bardzo dużo, jeśli weźmiemy pod uwagę że warunkiem udzielenia kredytu hipotecznego jest posiadanie wkładu własnego wysokości 10% wartości kredytu. W przyszłym roku wymóg ten ma się zmienić na 20%.

Automatyczna spłata rat kredytu

Automatyczna spłata rat kredytu Chyba wszystkie banki działające w Polsce, udostępniły swoim klientom bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie, jakim jest automatyczna spłata kredytu. Polega to na tym, że za pomocą odpowiednich ustawień w panelu sterowania na swoim koncie bankowym z obsługa internetową, możemy samodzielnie zdefiniować że spłata miesięcznych rat kredytu będzie następowała automatycznie, bez naszego udziału. Wszystko, co trzeba zrobić to przede wszystkim ustawić datę, kiedy składka zostanie pobrana. Następnie należy wskazać rachunek, z którego pieniądze będą pobrane. Ten punkt dotyczy wyłącznie sytuacji, kiedy w ramach jednego konta posiadamy kilka rachunków – na przykład oszczędnościowych i rozliczeniowych. I to by było w zasadzie tyle. Wszystkie inne rzeczy o jakich musimy pamiętać to jedynie dbanie o to, aby w wyznaczonym dniu na wskazanym przez nas rachunku znajdowały się pieniądze w wysokości wystarczającej do pokrycia rat. A co jeśli z jakiego powodu zapomnimy o przelaniu środków, lub będziemy mieć niespodziewane wydatki tego dnia i opróżnimy konto poniżej wymaganego poziomu? Nic złego się nie stanie, jeśli określiliśmy w ustawieniach czy próba pobrania składki / raty ma być ponawiana przez kolejne dni, jeżeli na koncie jest za mała suma pieniędzy. Polecamy zaznaczenie tej opcji i regularne spłacanie rat. Z jakich powodów tak mocno rekomendujemy to rozwiązanie? Przede wszystkim umożliwia ono zapomnienie o tym, aby samodzielnie realizować przelewy na spłatę rat. Po drugie, mamy pewność że składka zostanie pobrana na czas, niezależnie od tego czy na dzień pobrania wypada dzień wolny od pracy, czy roboczy. I najważniejsza rzecz. Bardzo często jest tak, że wyjeżdżamy na wakacje i w tym czasie zapominamy o naszych finansowych obowiązkach, w tym między innymi płaceniu rat. Automatyczna spłata pamięta o tym za nas. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, dla naszego kredytu jest bardzo ważne, aby był spłacany na czas. Jest to również ważne dla nas. Musimy nieustannie myśleć o zbliżających się terminach płatności, co z kolei może być niezwykle frustrujące. Pozbyciem się tych wszystkich problemów może się okazać automatyczne spłacanie rat, które jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem. W innych przypadkach, kiedy spłacamy raty z innego banku niż ten, w którym mamy kredyt, warto skorzystać z innego pomocnego rozwiązania, a tym razem regularnego polecenia zapłaty, wykonywanego samoczynnie w uzgodnionym czasie.