Ubezpieczenie komunikacyjne, pożyczki bez BIK

Finanse

Wpisy

Pożyczki i kredyty

Nasze potrzeby konsumpcyjne są nieskończone. Nie zawsze mamy wystarczająco dużo oszczędności, aby je wszystkie zaspokoić. Wówczas musimy albo je ograniczać, albo zapożyczyć się na określoną sumę pieniędzy i z nich sfinansować zakup lub wyjazd. Jeśli Twoje potrzeby są krótkoterminowe lub małe, to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie długoterminowego kredytu lub pożyczki gotówkowej. Wprawdzie wszystkie pożyczki są pewnym rodzajem zadłużenia, ale jeśli zostaną rozłożone na długi czas, to ich spłata nie będzie zbyt obciążająca dla domowego budżetu. Często jesteśmy wręcz zmuszeni brać kredyt, czy pożyczkę. Niekiedy musimy sięgać nawet po kredyt pozabankowy. Często bierzemy kredyty hipoteczne, kredyty na auto i inne cele konsumenckie.

Szybsza spłata kredytu

Szybsza spłata kredytu Masz okazję aby szybciej spłacić kredyt hipoteczny. Niespodziewany zastrzyk gotówki, ale nie wiesz co z nim zrobić? Chcesz go dobrze wykorzystać i idealnie byłoby przyspieszyć czas do końca spłaty kredytu? Jeśli tak, to do wyboru masz dwie formy spłaty – częściowa i całościowa. Częściowa spłata kredytu następuje wtedy, kiedy spłacasz kredyt w pewnej części, a całościowa wtedy, kiedy jednorazowo spłacasz cała pozostałą wartość kredytu. W każdym banku wcześniejsza spłata, czy to częściowa czy całościowa wiąże się z koniecznością wydania takiej dyspozycji na piśmie. Dopiero po tym będzie można dokonać poboru pieniędzy. Z jakimi rzeczami będzie się wiązała wcześniejsza spłata? W pewnych przypadkach wiąże się ona z koniecznością pokrycia kosztów dodatkowych, czyli prowizji dla banku. Na szczęście dla większości ogólnie dostępnych w kraju kredytów hipotecznych, wcześniejsza spłata obarczona jest opłatą najczęściej w ciągu 3 do 5 lat od daty uruchomienia. Po tym czasie nie następuje już obowiązek pokrywania jakichkolwiek dodatkowych kosztów. Ale częściowa spłata może oznaczać konieczność podjęcia pewnej ważne decyzji, a mianowicie tego czy decydujemy się na zmniejszenie liczby pozostałych rat, czy jednak skrócenie czasu do końca kredytu, przy pozostawieniu rat na aktualnym poziomie. Wybór najlepszej decyzji zależy od klienta i jego sytuacji finansowej. Jeżeli wysokość raty kredytu jest wymierzona na styk i w przeszłości mieliśmy jakieś problemy z uzbieraniem pieniędzy na ratę, może to być powodem do zmniejszenia ich wysokości. Natomiast jeżeli nasz kredyt nie jest dla nas dużym obciążeniem i bez większych problemów radzimy sobie ze spłacaniem rat, możemy zmniejszyć długość okresu kredytowania. W rzeczywistości będzie to dla nas oznaczało mniejsze koszty, wiążące się z krótszym czasem płacenia odsetek. Skąd brać dodatkowe pieniądze na spłatę kredytu? Jak zwykle szukanie w naszym kraju wolnych pieniędzy nie jest łatwe, ale możliwe. Można je uzyskać na przykład za pomocą podjęcia dodatkowej pracy, lub zapożyczeniu się u rodziny. Niestety, to nie zawsze jest tak łatwe jak się wydaje. Dlatego też coraz większa liczba rodaków postanawia wyjechać do pracę za granicę w miesiącach letnich. Ma im to pomóc w zarobieniu nieco większej liczby pieniędzy, które następnie zostaną przeznaczone na wcześniejszą spłatę w całości lub ratach. To dobre rozwiązanie, szczególnie jeżeli mamy możliwość skorzystania z niego.

Kredyt i problemy ze spłatą

Kredyt i problemy ze spłatą Pomimo najlepszych chęci, nie zawsze udaje nam się spłacić bankowy kredyt tak szybko, jakbyśmy sobie tego życzyli. W nieprzewidzianych momentach należy wiedzieć jakie czynności podjąć, aby nie spotkać się z poważnymi konsekwencjami wynikającymi z braku terminowej spłaty rat. Jakie konsekwencje mogą nas spotkać? Od upomnień i wezwań do zapłaty wysyłanych drogą pocztową, poprzez telefony i wizyty windykatorów, aż po proces sądowy, w którym nasz majątek zostanie zajęty i zlicytowany na poczet długów. Aby doszło do tego ostatniego etapu musi jednak upłynąć bardzo dużo czasu, więc mamy wystarczająca liczbę okazji aby na czas uregulować swoje zobowiązania. Pomocni w tym są różnego rodzaju doradcy kredytowi, którzy mogą pośredniczyć pomiędzy dłużnikiem, a bankiem, pomagając w uzyskaniu najlepszych warunków ugody i rozłożeniu kwoty pozostałej do spłaty na mniejsze i dogodniejsze raty.

Automatyczna spłata rat kredytu

Automatyczna spłata rat kredytu Chyba wszystkie banki działające w Polsce, udostępniły swoim klientom bardzo ciekawe i praktyczne rozwiązanie, jakim jest automatyczna spłata kredytu. Polega to na tym, że za pomocą odpowiednich ustawień w panelu sterowania na swoim koncie bankowym z obsługa internetową, możemy samodzielnie zdefiniować że spłata miesięcznych rat kredytu będzie następowała automatycznie, bez naszego udziału. Wszystko, co trzeba zrobić to przede wszystkim ustawić datę, kiedy składka zostanie pobrana. Następnie należy wskazać rachunek, z którego pieniądze będą pobrane. Ten punkt dotyczy wyłącznie sytuacji, kiedy w ramach jednego konta posiadamy kilka rachunków – na przykład oszczędnościowych i rozliczeniowych. I to by było w zasadzie tyle. Wszystkie inne rzeczy o jakich musimy pamiętać to jedynie dbanie o to, aby w wyznaczonym dniu na wskazanym przez nas rachunku znajdowały się pieniądze w wysokości wystarczającej do pokrycia rat. A co jeśli z jakiego powodu zapomnimy o przelaniu środków, lub będziemy mieć niespodziewane wydatki tego dnia i opróżnimy konto poniżej wymaganego poziomu? Nic złego się nie stanie, jeśli określiliśmy w ustawieniach czy próba pobrania składki / raty ma być ponawiana przez kolejne dni, jeżeli na koncie jest za mała suma pieniędzy. Polecamy zaznaczenie tej opcji i regularne spłacanie rat. Z jakich powodów tak mocno rekomendujemy to rozwiązanie? Przede wszystkim umożliwia ono zapomnienie o tym, aby samodzielnie realizować przelewy na spłatę rat. Po drugie, mamy pewność że składka zostanie pobrana na czas, niezależnie od tego czy na dzień pobrania wypada dzień wolny od pracy, czy roboczy. I najważniejsza rzecz. Bardzo często jest tak, że wyjeżdżamy na wakacje i w tym czasie zapominamy o naszych finansowych obowiązkach, w tym między innymi płaceniu rat. Automatyczna spłata pamięta o tym za nas. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, dla naszego kredytu jest bardzo ważne, aby był spłacany na czas. Jest to również ważne dla nas. Musimy nieustannie myśleć o zbliżających się terminach płatności, co z kolei może być niezwykle frustrujące. Pozbyciem się tych wszystkich problemów może się okazać automatyczne spłacanie rat, które jest niezwykle korzystnym rozwiązaniem. W innych przypadkach, kiedy spłacamy raty z innego banku niż ten, w którym mamy kredyt, warto skorzystać z innego pomocnego rozwiązania, a tym razem regularnego polecenia zapłaty, wykonywanego samoczynnie w uzgodnionym czasie.