Ubezpieczenie komunikacyjne, pożyczki bez BIK

Finanse

Wpisy

Pożyczki i kredyty

Nasze potrzeby konsumpcyjne są nieskończone. Nie zawsze mamy wystarczająco dużo oszczędności, aby je wszystkie zaspokoić. Wówczas musimy albo je ograniczać, albo zapożyczyć się na określoną sumę pieniędzy i z nich sfinansować zakup lub wyjazd. Jeśli Twoje potrzeby są krótkoterminowe lub małe, to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie długoterminowego kredytu lub pożyczki gotówkowej. Wprawdzie wszystkie pożyczki są pewnym rodzajem zadłużenia, ale jeśli zostaną rozłożone na długi czas, to ich spłata nie będzie zbyt obciążająca dla domowego budżetu. Często jesteśmy wręcz zmuszeni brać kredyt, czy pożyczkę. Niekiedy musimy sięgać nawet po kredyt pozabankowy. Często bierzemy kredyty hipoteczne, kredyty na auto i inne cele konsumenckie.

Cel kredytu studenckiego

Cel kredytu studenckiego Na jaki cel może być wykorzystany kredyt studencki? Do swojej dyspozycji mamy mnóstwo przeznaczeń. Oczywiście podstawowym celem takiej pomocy finansowej jest pokrywanie aktualnych kosztów utrzymania, dojazdów i pomocy naukowych. Wysokość kredytu jest uzależniona od wielu czynników, między innymi sytuacji finansowej w rodzinnym domu, miejsca w którym studiujemy, kierunku studiów i aktualnie dostępnych środków w puli finansowej przygotowanej na ten cel. Aby móc otrzymać kredyty studenckie należy złożyć w banku odpowiednie wnioski, a także komplet pozostałych, wymaganych dokumentów. Wśród nich może się znajdować zaświadczenie o zarobkach naszych rodziców i zaświadczenie że jesteśmy studentami wybranej uczelni i podejmujemy naukę w mieście wskazanym we wniosku. Nabór wniosków na kredyty studenckie trwa do połowy roku. Przez wakacje wnioski są analizowane i pod koniec wakacji udzielana jest informacja czy kredyt został przyznany. Te terminy nie są przypadkowe i mają pozwolić przyszłemu studentowi zaplanowanie swojej przyszłości w innym mieście, co wiąże się z koniecznością wynajęcia i opłacenia mieszkania. Przez niektóre osoby kredyty studenckie są jednak wykorzystywane nie tak, jak być powinny. Aby temu zapobiec, od tego roku banki wprowadziły weryfikację rzeczywiście ponoszonych kosztów studiowania. Opłaty za mieszkanie, przejazdy i pomoce naukowe muszą być dokumentowane fakturami, potwierdzającymi ich rzeczywisty zakup. Ma to ukrócić proceder wyłudzania kredytów.

Kredyt studencki

Kredyt studencki Czas studiów nie zawsze bywa radosny i lekki, tak jak to się może niektórym wydawać. Nie jest tak szczególnie wtedy, kiedy to student we własnym zakresie musi sobie sfinansować własną naukę. Wówczas jedynym dostępnym sposobem jest podjęcie pracy, lub kredyt studencki. Studiując dziennie, nie zawsze ma się możliwość pracowania poza weekendami. To z kolei pozwoli zarobić tylko niewielką sumę pieniędzy, wystarczającą na pokrycie części kosztów. Dla takich osób z pomocą przychodzą kredyty studencki oprocentowane w bardzo atrakcyjny sposób. Kredyty studenckie przyznaje tylko jeden bank w kraju, a warunki są naprawdę bardzo dobre. Oprocentowanie tylko 1% w skali roku to rzeczywiście niewiele. Spłata kredytu następuje dopiero na 3 lata po zakończeniu studiów. W tym czasie absolwent powinien już odnaleźć dla siebie dobrze płatną pracę i na tyle się usamodzielnić, że jest w stanie we własnym zakresie regulować swoje zobowiązania finansowe.